Pomoc drogowa z OC sprawcy wypadku lub kolizji drogowej.

Dzisiejszy temat wymaga głębszego omówienia, ponieważ mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ze może skorzystać z pomocy drogowej z OC sprawcy wypadku. Dostarczona laweta na koszt osoby, która spowodowała zarówno kolizję jak i wypadek należy się każdemu. Warunkiem jest oczywiście to, aby nasze auto nie nadawało się do dalszego poruszania się po drodze.

Jak zamówić pomoc drogową z OC sprawcy wypadku?

Po spisanym protokole zdarzenia drogowego, mamy wszystkie niezbędne dane sprawcy wypadku, łącznie z jego numerem polisy a także nazwą ubezpieczyciela. Wtedy też możemy wykonać telefon do ubezpieczyciela sprawcy, który jest zobowiązany podesłać nam lawetę na koszt swojego klienta.

Wynika to z faktu, iż osoba ubezpieczona u danego ubezpieczyciela jest sprawcą wypadku. Oczywiście formalności na linii informacyjnej zajmą nam trochę czasu, lecz jeśli nie chcemy płacić za lawetę na własny koszt, wtedy warto jest zainteresować się tematem.

Pamiętajmy o odpowiednich danych na oświadczeniu

Protokół zdarzenia drogowego / kolizji jest jednym z najważniejszych elementów, dzięki którym otrzymamy darmową pomoc z OC sprawcy wypadku. Mowa tutaj o spisaniu pełnej dokumentacji, która wymaga od nas bazowych informacji na temat sprawcy. Zaczynając od jego podstawowych danych kontaktowych, przechodząc na dane, takie jak PESEL czy seria i numer dowodu osobistego.

Bez powyższych danych nie jesteśmy w stanie uzyskać jakiejkolwiek pomocy od ubezpieczyciela, ponieważ posiadamy niepełne dane.

Kolejnymi elementami są oczywiście numery polisy a także nazwa ubezpieczyciela. Są to informacje, które także powinny być zawarte na pełnym oświadczeniu.

Jakie jeszcze usługi możemy uzyskać na podstawie OC sprawcy wypadku?

W momencie, kiedy podróżowaliśmy do oddalonego miejsca docelowego (lotnisko, hotel czy inna miejscowość), możemy także starać się o skorzystanie z auta zastępczego z OC sprawcy wypadku. Jest to usługa skierowana w stronę osób, które mają na tyle uszkodzone auto w wyniku kolizji lub wypadku, iż nie mogą być dopuszczone do ruchu.

W tym wypadku również nie zostaniemy obciążeni żadnymi kosztami, ponieważ otrzymamy auto zastępcze, które zostanie także opłacone z OC sprawcy danego zdarzenia na drodze. Naturalnie tylko w momencie, kiedy nie ma możliwości poruszania się własnym autem do miejsca docelowego, do którego aktualnie planowaliśmy podróż.

Reasumując, darmowa laweta z OC sprawcy wypadku to standard. Wielu ludzi jednak o tym nie wie, dlatego warto wspomnieć o tym, że możemy ten koszt przerzucić na osobę, która jest winna danemu zdarzeniu na drodze.

Jeśli więc znajdziemy się w sytuacji, nie bójmy się dzwonić i korzystać z praw, które z tytułu prawa nam się należą.

Reklama