Pomoc drogowa – praktyczne porady związane z usługą

Wezwanie pomocy drogowej wiąże się z różnymi kosztami. W mieście nie jest to problematyczna kwestia, jednakże gdy jesteśmy oddaleni od naszego miejsca zamieszkania o setki kilometrów, warto jest przemyśleć, czy nie na innego rozwiązania w danej sytuacji. Jak wiadomo, lawety wzywane są do różnych sytuacji na drodze. Często okazuje się, że użytkownicy sami mają wpływ na swoje auto i nie muszą wzywać pomocy drogowej.

Lawety nie zawsze jadą na miejsca kolizji

Dobrym przykładem może być zimowa pora, która dla pomocy drogowych potrafi być bardzo wzmożonym okresem pracy. Często pomoc drogowa jest bowiem wzywana także do takich zadań, jak odpalenie akumulatora, który nie działa w aucie klienta. Oczywiście pomoc drogowa podejmie się takiego wyzwania, czy jednak nie ma lepszego rozwiązania?

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że straż miejska w okresie zimowym jest oddelegowana do tego typu zadań, na rzecz obywatela, całkiem za darmo. Mamy prawo zadzwonić i poprosić o pomoc, polegającą na odpaleniu naszego auta. Nie powinna za to być pobrana od nas jakakolwiek opłata, ponieważ jest to jeden z obowiązków, który mają strażnicy miejscy w okresie zimowym.

Autolaweta do transportu pojazdów.

Kolejnym, tańszym i praktyczniejszym rozwiązaniem od pomocy drogowej, wydaje się pomoc taksówkarzy. Ich cennik za odpalenie samochodu również będzie na naszą korzyść, choć może to zależeć od miasta i danej korporacji. Kiedy nasz samochód nie odpala, warto poznać jednak obie ceny i wybrać rozwiązanie dla nas korzystniejsze. Wszakże chodzi o prostą pomoc w odpaleniu auta.

Pomoc drogowa do aut na parkingach podziemnych

Czasem jednak sytuacje potrafią być bardziej złożone. Mowa tutaj o momencie, kiedy przychodzimy do parkingu podziemnego a nasze auto nie chce ruszyć. O ile odebranie auta z parkingu naziemnego wydaje się bezproblemowe dla pomocy drogowej o tyle na parkingu podziemnym będzie potrzebna nam pomoc drugiej osoby, która podprowadzi z nami auto do bramy wjazdowej a laweta wciągnie nasze auto już pod sam wjazd.

Autolaweta Poznań

Jak wiadomo, sytuacje losowe zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach, dlatego też lawety wzywane są zarówno do parkingów podziemnych w budynkach prywatnych, jak i do galerii handlowych. Pomoc okaże się bardzo istotna, ponieważ tylko profesjonalna pomoc drogowa w takiej sytuacji jest w stanie zareagować szybko i odpowiednio.

Uszkodzenie auta na trasie? Pomoc drogowa może pomóc!

Jak widać pomoc drogowa realizuje najróżniejsze zlecenia wśród zmotoryzowanych klientów. W sytuacjach zarówno pod własnym domem, we własnym mieście a także na terenie Polski czy Europy potrzebujemy wsparcia drogowego w wielu różnych sytuacjach.

Dlatego też zawsze warto jest mieć numer do pomocy drogowej, która z pewnością nie odmówi nam realizacji kolejnego, nawet najbardziej nietypowego zlecenia związanego z naszym autem.

Reklama