Jak wezwać pomoc drogową w razie potrzeby?

Wezwanie pomocy drogowej wydaje się bardzo prostym elementem. Co jednak, kiedy nie mamy numeru do pomocy drogowej? Jak wybrnąć w sytuacji, kiedy nasz samochód utknął w centrum miasta a my sami, potrzebujemy szybkiej reakcji ze strony pomocy drogowej? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule blogowym, do którego mocno zachęcamy.

Wzywanie pomocy drogowej telefonicznie

Jest to oczywiście najbardziej prosty sposób, na uzyskanie kontaktu z pomocą drogową. Dzwonimy, ustalamy miejsce odbioru i laweta jak najszybciej trafia na miejsce kolizji lub wypadku. Problem jednak rodzi się w momencie, kiedy nie mamy numeru i musimy poszukiwać go przykładowo w Internecie lub wśród swoich znajomych.

Warto jednak wykonać telefon także do naszego mechanika, który prawdopodobnie najszybciej wskaże nam pomoc drogową, która jest w jego opinii najlepsza do współpracy. Jeśli jesteśmy zadowoleni z usług naszego mechanika, z dużym prawdopodobieństwem będziemy zadowoleni z polecenia pomocy drogowej z jego strony.

Wzywanie lawety poprzez ubezpieczyciela

Znajomość swojego ubezpieczenia jest bardzo istotna. Na jego podstawie wiemy, jakie przysługują nam prawa i na ile kilometrów mamy wykupione holowanie naszego auta za darmo. Jeśli jednak nie wiemy tego, warto jest to zrewidować, dzwoniąc na infolinię, której numer znajdziemy na druczku naszego ubezpieczenia. Taki numer pozwoli nam szybko zweryfikować, ile wyniesie nas holowanie przy pomocy ubezpieczyciela.

Autolaweta - wezwanie podczas wypadku

Warto dodać, że jest to idealne rozwiązanie, kiedy kolizja lub wypadek miał miejsce poza naszym miastem. Wtedy ubezpieczyciel znajduje najbliższy oddział i niezwłocznie wysyła do nas swoją lawetę. Czas reakcji potrafi być imponujący. Jest to ważne szczególnie w momencie, gdy znajdujemy się w obcym miejscu.

Pomoc drogowa przez aplikacje mobilne

Coraz częściej spotykamy się za aplikacjami mobilnymi, pochodzącymi od naszych ubezpieczycieli. Przykładem może być aplikacja PZU, która pozwala nam wezwać pomoc drogową za pomocą aplikacji mobilnej, która jest nam dostarczona. Jest to bardzo wygodne narzędzie, ponieważ nie wymaga od nas posiadania jakichkolwiek numerów kontaktowych.

Pamiętajmy jednak, aby taka aplikacja znajdywała się w naszym telefonie, jeśli liczymy na wygodną pomoc.

Reasumując – jak najlepiej wezwać pomoc drogową?

W zdecydowanej większości przypadków to doświadczenie uczy nas, aby mieć numer do szybkiej lawety w naszym mieście. Jeśli nasz samochód jednak wymagania holowania z innego miasta lub miejscowości, najlepiej pozyskać pomoc od naszego ubezpieczyciela. Często nie wiemy nawet, że posiadamy wykupioną w pakiecie lawetę na określoną ilość kilometrów.

Warto to zweryfikować, dzwoniąc i pytając o pomoc u naszego ubezpieczyciela.

Reklama